..: Forum DDR :.. nowy, chrupiący... suchar.net
.: Główna :: Szukaj :: Użyszkodnicy :: Rejestracja :: Profil :: Zaloguj :.
..:: FORUM 
 Jajko poświęcone - jajko niepoświęcone Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy temat : Odpowiedź do tematu :
Autor Wiadomość
oficer_Tom
Szabes-goj

Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon Kwi 17, 2006 19:32 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

Teletubusie Ci prawde powiedzą :) LA LA LA LA
gelerth
Trollus pospolitus

Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon Kwi 17, 2006 19:37 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

MaroESP napisał:
gelerth sorry, ale jednak przyznasz, ze takie tradycje (bo to fajna tradycja, z chrzescijanskimi korzeniami) powinno sie kultywowac i uczyc w DOMU a nie w SZKOLE, ktora powinna byc instytucja swiecka .. ja tak uwazam, takie jest moje zdanie na ten temat

zgadzam się, tyle że od jakiegoś półwiecza instytucja domu i ogniska domowego wymarła zupełnie. zamiast ogniska jest telewizor. domy coraz częściej przypominają poligony doświadczalne sfrustrowanych rodziców. więc może jednak szkoła. niech jeszcze próbuje. Poza tym jeśli chodzi o obrzędy świąteczne to granice między tradycją świecka a religijną już dawno się pozacierały. pozostaje znaczenie tychże, a ono jest w sumie najważniejsze.

Bąbel

Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora 1268288
PostWysłany: Pon Kwi 17, 2006 19:50 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

OK, ale czemu akurat mają być przykłady katolickie? Nie mogą być raczej jakieś bardziej ogólne? Nie dociera do Ciebie, że nie każdy jest katolikiem, więc warto umieszczać przykłady zrozumiałe dla wszystkich, natomiast nie warto izolować tych dzieci, które nie są.

Zobacz profil autora 1928062
PostWysłany: Pon Kwi 17, 2006 20:33 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

czeslaw: Nie da sie oddzielic zupelnie polskiej tradycji od kosciola i chrzescijanstwa. Te 1000 lat zrobilo swoje.

Osobiscie uwazam, ze akurat ten przyklad niewiele ma wspolnego z religia chrzescijanska. Ukazana jest tam tylko nasza polska tradycja, o ktora trzeba walczyc zeby nie zniknela. Bo co bedziemy swietowac za kilkanascie lat? Tolerancyjne Walentynki? Dalej, jesli bedziemy chcieli calkowicie zapomniec o jakichkolwiek tradycjach to powinnismy z kalendarza usunac tlusty czwartek , ostatki itp itd. Czeslaw prawdopodobnie czeka az narodzi sie nowa, swiecka tradycja Wink No chyba ze bedzie obchodzil Dziady Wink

persona non grata

Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora 33364906
PostWysłany: Pon Kwi 17, 2006 21:18 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

Image
Hinit: Nobla powinien dostać ten z nimbą krzyżową.

Zobacz profil autora
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 0:56 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

czeslaw napisał:
Tango_November napisał:
Na początek wystarczyłoby, żeby nie śmiali się z rówieśników w stylu "ma starego komunistę/milicjanta" albo "jest z kociej wiary". Wystarczyłoby również, by szkoła nie utwierdzała ich w tym.
To wyżej jest oparte na mojej pamięci, ale sądzę, że przez te 20 lat z haczykiem dziewięciolatkowie nie zmienili zbytnio.
Dokładnie tak. Jak ja byłem w podstawówce to była jedna jedyna koleżanka, która nie chodziła na religię i była traktowana przez rówieśników jak trędowata.

C64, gelerth: to, że akurat 'wszyscy' uczestniczą w tej tradycji nie znaczy, że akurat jej przykład należy stosować zwłaszcza że, jak już wspomniałem, tutaj mamy raczej do czynienia z tępą indoktrynacyjną tresurą, niż nauczaniem o miłości bliźniego.

to jeszcze nic, bo oprócz takiego traktowania dzieciaki "uszczęśliwiane" są poprzez OBOWIĄZKOWE medaliki-nie medaliki i inne chuje-muje, które w większości szkół klecha automatycznie załatwia dla wszystkich osob w klasie. A spróbuj nie kupić!

gelerth napisał:
Poza tym jeśli chodzi o obrzędy świąteczne to granice między tradycją świecka a religijną już dawno się pozacierały.

co ty pierdolisz????

Johnny_B napisał:
Osobiscie uwazam, ze akurat ten przyklad niewiele ma wspolnego z religia chrzescijanska. Ukazana jest tam tylko nasza polska tradycja, o ktora trzeba walczyc zeby nie zniknela.

to podsumowanie mi się akurat podoba.

Johnny_B napisał:
Bo co bedziemy swietowac za kilkanascie lat? Tolerancyjne Walentynki?

Ja Ci mogę powiedzieć co: walentynki, boże narodzenie, halloween, święto dziękczynienia i jeszcze pewnie parę innych głupich świąt z ameryki.

Ostatnio zmieniony przez grunt dnia Wto Kwi 18, 2006 10:53, w całości zmieniany 2 razy
nusku
No Life

Zobacz profil autora 532162
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 1:10 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

O_O ale postow Very HappyD

Swoja droga, jestem wlasnie anty-katolicko nastawiony dzieki szkole, niby wszystko jest takie dobre etc. ale w miedzyczasie na religiach wrzucaja historyjki w stylu - wierz w boga bo sploniesz w piekle/zdechniesz/bedziesz cierpial...

Lekcje religii, a moze nawet polskiego (niepamietam juz) wpajaja w umysl dziecka bogobojnosc ktora ciezko potem wywalic z psychiki (mi sie udalo )

Zobacz profil autora
PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 16:50 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

koniec śmigusa dyngusa - wojna na oblewanie odbyta

Napisz nowy temat : Odpowiedź do tematu :

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat