..: Forum DDR :.. nowy, chrupiący... suchar.net
.: Główna :: Szukaj :: Użyszkodnicy :: Rejestracja :: Profil :: Zaloguj :.
..:: FORUM 
 Bush czy Kerry? Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy temat : Odpowiedź do tematu :
Poll :: Bush czy Kerry?

George W. Bush
48%
 48%  [ 41 ]
John Kerry
51%
 51%  [ 44 ]
Wszystkich Głosów : 85

Autor Wiadomość
czeslaw
Bąbel
Bąbel

Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora 1268288
PostWysłany: Czw Lis 04, 2004 16:35 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

Grunt ładnie napisał. Don't take it personally, zeca Wink

Royal Little Elephants Fans Society

Zobacz profil autora 2703284
PostWysłany: Czw Lis 04, 2004 16:50 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

zeca: Chaykin powiedział jedną mądra rzecz: "to zasrany obowiazek". Głosowanie jest praktycznie jedynym sposobem aby przyczynić sie do zmian w państwie. Nie głosowanie to sygnał że masz w dupie to co sie dzieje i nie masz prawa zgłaszać potem obiekcji nawet jak bedziesz umierał z głodu. Pamiętaj że przecież Ty sam go NIE wybrałeś.

grunt
Recoil Man

Zobacz profil autora
PostWysłany: Czw Lis 04, 2004 17:05 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

Dokładnie. Dodam jeszcze takie coś: KARTKA WYBORCZA jest jedyną możliwością poprawy sytuacji w naszym państwie. W prawdzie u nas demokracja mocno kuleje, ale mimo wszystko nie ma innej drogi. A jeśli ktoś nie docenia jej siły to niech sobie przypomni wybory do parlamentu sprzed kilku lat - wszystkie partie śmiały się z samoobrony, nie dawały im absolutnie żadnych szans... I co się okazało? Do sejmu weszło - nie pamiętam już ile ale w ch... - posłów z SAMOOBRONY!!! A dlaczego? Bo mnóstwo polskich chłopów poszło glosować na nich z przeświadczeniem że Lepper im zrobi dobrze. Jak to powiedział jakiś burak:

Jeden je taki że bedzie głosowoł na Kwaśnieskiego a drugi je taki że bedzie głosowoł na Leppera. Oi kto je lepszy???

Na tym właśnie polega demokracja.

zeca
szef wszystkich szefów
szef wszystkich szefów

Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora 3986906
PostWysłany: Czw Lis 04, 2004 17:12 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

Grunt twój brak szacunku dla mojego poglądu także nazwałbym ograniczeniem. Nie będę nigdzie chadzał i szukał kogoś kto mi to tłumaczy gdyż wystarczy mi to co sam wiem i co sam sobie założyłem. Hm. Mam tylko małe pytanko - czemu idąc głosować zmniejszam szansę dumania nas w pupę? To dość ciekawe założenie, które póki co nie ma przełożenia na rzeczywistość. Nie napisałeś tutaj narazie nic więcej odnośnie swoich poglądów, więc tyle dyskusji...

hydraulik - Masz rację. Nie zgłaszam żadnych obiekcji, gdyż to zawęża się tylko do moich rozmyślań. Jestem świadom tego, że jeśli coś w naszym kraju się polepszy nie będzie to nawet w jednej setnej procenta moją zasługą. ALE! Póki co mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że nie przyłożyłem ręki do wszystkiego tego gnoju który obecnie tutaj śmierdzi. Niech ktoś napisze jak się czuje obecnie z tym wszystkim, ktoś kto głosował ówczas na pana Millera i jego zgrajęSmile Rozumiecie o co chodzi? Chociaż troszkę??

Bąbel
Bąbel

PostWysłany: Czw Lis 04, 2004 17:27 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

a kto powiedział, że trzeba głosować na najpopularniejszą partię?

szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Lis 04, 2004 17:37 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

Kurde>< Czy wy słyszycie samych siebie? Pozostanę jednak w moim durnym przeświadczeniu że głosowanie polega na wybraniu kogoś (człowieka jeśli wybory prezydenckie czy do parlamentu europejskiego, partii w innych przypadkach..) kto będzie reprezentował nasze poglądy, a nie kogoś kto nie wygra i tak i tak czy też inaczej.... Doooh! Mam już dosyć gadania o polityce....a oglądane własnie przez mnie Fahrenheit tylko mocniej potęguje mój afekt do "polityki".... dzięki za dyskusje:[

Wierny DDR

Zobacz profil autora
PostWysłany: Czw Lis 04, 2004 17:46 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

Zeca: Słabo wykształceni i mniej inteligenti obywatele są najbardziej podatni na populistyczne hasełka bez pokrycia ala Lepper. Po "urobieniu takiej gliny" bądź pewien, że ona na pewno pójdzie głosować na swojego idola zachęcona jego obietnicami. Nie oddając swojego głosu na innego kandydata przyczyniasz się do tego, że ten pierwszy wygra, bo on już na starcie ma bardzo dużo pewnych głosów np. ze strony polskiej wsi. Inni "lepsi" kandydaci startują jakby z gorszej pozycji i trzeba ich wspomóc, dlatego też liczy się każdy oddany głos, nawet twój. To właśnie w miastach gdzie bądź co bądź panuje większe wykształcenie jest problem z frenkwencją, bo a to ludziom się nie chce, a to mają inne sprawy itd. A potem nie dziwiota, że debile dochodzą do władzy.
czeslaw
Bąbel
Bąbel

PostWysłany: Czw Lis 04, 2004 17:51 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

Rzeczywiście, Twoje przeświadczenie jest durne. Szkoda, mam nadzieję, że w przyszłości los naszego kraju stanie się dla Ciebie ważniejszy, niż teraz.

Zobacz profil autora 3722169
PostWysłany: Czw Lis 04, 2004 18:27 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

Zeca, a Ty myślisz, że ja lubię politykę? Jeśli tak myślisz, to się grubo mylisz. Dla mnie to zawsze było jedno wielkie śmierdzące g.... Wszędzie dookoła wszscy tylko robią politykę. Nikt tak naprawdę nie gospodarzy bo każdy politykuje. Efekty tego widoczne są na każdym kroku. Każdy to widzi we własnej gminie, a "na górze" jest tak samo.
Dlatego ja nie potrafię zrozumieć, dlaczego tak duża część naszego społeczeństwa zachowuje się jak TY. Najłatwiej zrobić właśnie tak: nie mam kandydata któremu ufam więc nie głosuję wcale. To zwyczajne chowanie głowy w piasek. W końcu wydaje Ci się, że nie Ty ich wybrałeś. Teraz tylko czas dorobić sobie jeszcze "spiskową teorię dziejów" i już możesz bez końca narzekać na "NICH".
Powiedz, w referendum "unijnym" pewnie też nie brałeś udziału... Smile

Zobacz profil autora 6787916
PostWysłany: Czw Lis 04, 2004 19:02 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

Ja postępuję podobnie jak Zeca choć mam trochę inne pobudki ku takiemu zachowaniu się w czystości "politycznej" ale w cudzysłowiu ponieważ nie jest tak że ktoś ma politykę w dupie bo każdy na swój sposób politykuje nawet Zeca. Brak aktywności bierze się u mnie z przeświadczenia że głosowanie jest gówno warte najwyższy czas by ludzkość się prewróciła i w agoni wydała jakiś nowy twór bez względu na to jaki on będzie musi on nastąpić a ja chce tego dożyć jeżeli nie ja to przynajmniej moje wnuki. Pomagam w ten sposób (nie oddając głosu) olać to co zastałem - ponieważ nie czuję dobrze się w otoczeniu społeczno-polityczno-kultularno-gospodarczym jakie zastałem -GIŃ ŚWIECIE - NIE GŁOSUJE

PostWysłany: Czw Lis 04, 2004 19:17 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

beret, żałosne to co piszesz

Zobacz profil autora 6787916
PostWysłany: Czw Lis 04, 2004 19:24 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

sabcia napisał:
beret, żałosne to co piszesz

Pozostawiam to bez komentatrza...
Najprawdopodobniej na więcej niż to co napisałaś i tak cię nie stać

PostWysłany: Czw Lis 04, 2004 19:28 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

mogę więcej napisać:
Beret fajny z Ciebie obywatel, nadajesz sie do Białorusi Twisted Evil

Zobacz profil autora
PostWysłany: Czw Lis 04, 2004 19:29 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

Kryj się, bo po tych słowach w najlepszym razie Sabcia Ci oczy wydrapie. Nie odpowiada rozmówca - milczeć chyba lepiej, niż próbować go zdeptać.
zeca
szef wszystkich szefów
szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Lis 04, 2004 20:26 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

Sabcia oczywiście nie brałem udziału w referendum unijnym. Tutaj też odegrały rolę przeczucia. Poprostu nie jestem do końca przekonany co do słuszności... I w przyszłości nie chcę mieć sobie nic do zarzucenia. I jeszcze coś... Mamy różne poglądy. Kto jest w stanie powiedzieć czyje są bardziej słuszne? Możliwe że za kilka lat dopiero się to wyjaśni... Ale szczytem jest pisanie że nie zależy mi na tym kraju. Tym bardziej, że mój dziadek, a zapewne i niektórych z was, bronił czynnie jego wolności, z czego jestem dumny.

Napisz nowy temat : Odpowiedź do tematu :

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat