..: Forum DDR :.. nowy, chrupiący... suchar.net
.: Główna :: Szukaj :: Użyszkodnicy :: Rejestracja :: Profil :: Zaloguj :.
..:: FORUM 
 Czy Bóg istnieje? Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy temat : Odpowiedź do tematu :
Poll :: Czy Bóg istnieje?

Tak
57%
 57%  [ 100 ]
Nie
42%
 42%  [ 75 ]
Wszystkich Głosów : 175

Autor Wiadomość
emike
żeżuch
żeżuch

Zobacz profil autora 3286259
PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 1:30 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

Inaczej, nie akceptuję instytucji kościoła, razem z watykanem i papieżem z hitler jugend.

Jednakże racją też jest, że każdy jakiejś wiary potrzebuje. Nie musi to być wiara w jakieś bóstwo. Choć, ja nie twierdzę, że nigdy nie będę wierzył. Może kiedyś coś się zmieni w moim życiu na tyle, że będę potrzebował jakiegoś "duchowego" wsparcia.
Mgielq
Orange Monster

Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora 1565523
PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 2:20 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

science vs. faith Wink

-A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach..
frik
Martwa latająca suka
Martwa latająca suka

Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora 6200570
PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 10:27 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

A nie można by zrobic opcji "zdecydowanie tak", "raczej tak", "nie mam zdania", "raczej nie", "zdecydowanie nie"?

Zobacz profil autora Odwiedź stronę autora 33364906
PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 10:29 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

Wujek napisał:

No i nie mamy definicji "Boga", więc raczej dyskusja będzie trudna...
Bóg jest z definicji, niedefiniowalny bo inaczej przestałby być Bogiem. Inaczej czy może istnieć nieskończoność, bo jeżeli tak to w jaki sposób wstawić w to wszechświat i całą reszte.

Ostatnio zmieniony przez @nt dnia Nie Lut 18, 2007 11:00, w całości zmieniany 1 raz
@nt
Nolife roku 2020

PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 10:32 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

frik napisał:
A nie można by zrobic opcji "zdecydowanie tak", "raczej tak", "nie mam zdania", "raczej nie", "zdecydowanie nie"?
Ankieta ma skończyć wszelkie waśnie i spory na ten temat. Więc trzeba obstawać przy jednym, dlatego nie ma opcji "nie wiem".

Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 10:34 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

jakie wasnie i spory?Bog istnieje Smile
@nt
Nolife roku 2020

PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 10:43 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

Nieskończony Bóg stworzył skończony wszechświat, tym samym sam się ograniczył, przez to przestałby być Bogiem.

Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 10:53 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

Chciałbym zauważyć tylko jedną rzecz co do wiary katolików. Oparta jest ona (nie tylko, ale w dużej części) na historii założenia przez Jezusa kółka rybackiego Wink. Pamiętajmy, że czas w jakim nauczał apostołów wynosił około 3,5 roku (nie mówcie, że nauczał całe życie... chodzi mi tylko o czas nauczania apostołów). Ponadto jego uczniami byli rybacy i celnicy, a więc ludzie niezbyt inteligentni. Sam Jezus często wspomina, że nie przekazał wszystkiego... Na koniec dodajmy wszystkie zmiany jakie poczynił KK by ułatwić sobie życie... wywalił z Biblii co mu nie pasowało... nawet jedno z 10 przykazań jest wywalone (a 10 zostalo rozłożone na dwa, żeby liczba się zgadzała). Przekaz w dużej mierze się już zatracił... więc dla mnie nie ma jakiejś super wartości. Sorry Winetou.

Niektórzy uznają istnienie boga, bo nie widzą żadnych alternatyw... tak wychodzi z Waszego argumentowania...
aardilion
jarOs/jaroz/jarozlaw

Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 11:03 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

to wszystko kwestia wiary,pytanie tylko w co chcesz wierzyc-w ewolucje czy w Boga?wiem z czego wynika wiara w ewolucje,z pragnienia bycia niezaleznym.wiekszosc ludzi nie chce przyjac do wiadomosci ze moze byc Stworca,ze zawdzieczaja cos komus.taki szczeniacki bunt i proba niezaleznosci za wszelka cene.ja to rozumiem,sam przechodzilem przez okres buntu,wiem jak to dziala.ale powtarzam-patrze na ziemie,zycie i kosmos i mowie -BOG ISTNIEJE.
Fei
La Vida Loca
La Vida Loca

Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 11:07 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

aardilion: to samo można powiedzieć w drugą stronę. wszelkie religie są pocieszaniem się, że nasze istnienie nigdy się nie skończy. spróbuj sobie wyobrazić, że kiedyś cię nie będzie. od razu chce się w coś uwierzyć Wink.
@nt
Nolife roku 2020

PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 11:09 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

Jeżeli chodzi o wiare katolików, to grzech można popełnić tylko wtedy gdy wie się, że jest to grzech tym samym najlepiej żyć w nieświadomości.

Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 11:11 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

@ ant: niewiedza nie jest metodą... to, że o czymś nie wiesz czy też nie myślisz nie oznacza, że tego nie ma. Co do grzechu, to właśnie on wywodzi się z niewiedzy... jak dla mnie zależy to od intencji raczej. Przy czym nie można mieć dobrej intencji np. zabijając kogoś... żebyśmy się źle nie zrozumieli.

@aardilion: I jest to Twoja niezwykle subiektywna opinia.
Tak samo ja mogę powiedzieć, że wierzysz w jakąś kreującą zewnętrzną siłę, która stworzyłaby Ciebie i wszystko czego doświadczasz, kogoś, kto sądzi i karze patrząc na Ciebie z góry, bo boisz się, że wszystko leży w Twoich rękach... jest to dla Ciebie za duże i możliwe, że zbyt straszne...

Ale faktycznie - jeżeli komuś potrzeba religii, która prowadzi go przez życie za rączkę, to powinien przy niej zostać Smile.

Ostatnio zmieniony przez Wujek dnia Nie Lut 18, 2007 11:16, w całości zmieniany 1 raz
aardilion
jarOs/jaroz/jarozlaw

Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 11:13 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

Fei napisał:
aardilion: to samo można powiedzieć w drugą stronę. wszelkie religie są pocieszaniem się, że nasze istnienie nigdy się nie skończy. spróbuj sobie wyobrazić, że kiedyś cię nie będzie. od razu chce się w coś uwierzyć Wink.

pewnie,medal ma dwie strony.wyrazam tylko swoje wlasne subiektywne odczucia.
pozatym nie wierze w zycie pozagrobowe,dla mnie smierc jest koncem istnienia.twoj argument w moim przypadku nie ma racji bytu.
edyta sie wtraca
Wujek napisał:
@aardilion: I jest to Twoja niezwykle subiektywna opinia.
Tak samo ja mogę powiedzieć, że wierzysz w jakąś kreującą zewnętrzną siłę, która stworzyłaby Ciebie i wszystko czego doświadczasz, kogoś, kto sądzi i karze patrząc na Ciebie z góry, bo boisz się, że wszystko leży w Twoich rękach... jest to dla Ciebie za duże i możliwe, że zbyt straszne...

Ale faktycznie - jeżeli komuś potrzeba religii, która prowadzi go przez życie za rączkę, to powinien przy niej zostać Smile.

i to jest wlasnie typowe i stereotypowe myslenie "buntownika z wyboru".
wierze w Boga ale nie naleze do zadnej religii,nie prowadzi mnie za raczke ksiadz,rabin czy pastor.mam wolna wole,robie to co chce.zyjac w zgodzie z Bogiem nie jestem marionetka.
aardilion
jarOs/jaroz/jarozlaw

Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 11:20 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

to tak jak bym sie sluchal wlasnego Ojca,czy cos w tym zlego?jezeli jest dobry i kochajacy i chce dla mnie jak najlepiej,to dlaczego mam nie sprawic mu przyjemnosci sluchajac jego dobrych i madrych rad?
Fei
La Vida Loca
La Vida Loca

Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 11:25 : Odpowiedz z cytatem : Do góry : : :

aardilion: jaki tam dobry i kochający, skoro nie dał Ci nieśmiertelnej duszy, według tego w co wierzysz?
Napisz nowy temat : Odpowiedź do tematu :

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat